Mmm, czy ktoś piecze ciasteczka?
Polityka cookies
Diasfera Łódzka - II etap
Informacje ogólne
Obiekt
Budynek mieszkalny z podziemnym parkingiem
Termin
Zakończenie budowy III kwartał 2023
Adres
ul. Kilińskiego 138, 90-307 Łódź

Diasfera - nowe mieszkania w centrum Łodzi

Połóż rękę na pulsie miasta: nowe mieszkania w Łodzi

Diasfera Łódzka to pierwsza nasza inwestycja poza Poznaniem i jego okolicami, a jednocześnie największe z naszych dotychczasowych przedsięwzięć mieszkaniowych. II etap Diasfery to 245 nowych mieszkań w Łodzi, o powierzchni od 25 do 150 m2, w doskonałej lokalizacji mniej niż 1 km od ulicy Piotrkowskiej i tuż przy parku Źródliska, jednym z najpopularniejszych i najpiękniejszych parków miasta. 
Poza budynkiem II etapu w tej chwili na osiedle Diasfera Łódzka składają się również I etap oraz tzw. Budynek Warsztatowy – przebudowany z szacunkiem dla jego przeszłości historyczny obiekt przemysłowy znajdujący się na terenie inwestycji. Łącznie w I i II etapie oraz w Budynku Warsztatowym stworzyliśmy aż 468 mieszkań oraz kilkanaście lokali usługowych – i to nie jest nasze ostatnie słowo! Śledźcie naszego Facebooka i Instagrama, a także aktualności na stronie, aby dowiedzieć się, co jeszcze planujemy w ramach projektu Diasfera Łódzka. Zapewniamy, że zachowaliśmy dla Was niejednego asa w rękawie.

Diasfera Łódzka - centrum Łodzi

Mieszkanie w centrum Łodzi

Położona przy ulicach Kilińskiego i Targowej – a także przy nowej, jeszcze niezbudowanej i na razie nienazwanej ulicy, która powstanie w przyszłości – Diasfera otoczona jest licznymi atrakcjami. Park Źródliska, Szkoła Filmowa, zabytkowy zespół zabudowań poprzemysłowych Księży Młyn, Galeria Łódzka, duża sieciowa siłownia i klub fitness, a także deptak Piotrkowska i popularny kompleks butików, restauracji i pracowni artystycznych OFF Piotrkowska – to tylko niektóre spośród bogatego zespołu ciekawych miejsc i obiektów w okolicy Diasfery. Kupując mieszkanie w Diasferze, będziesz mieć do nich dostęp niemal na wyciągnięcie ręki: tym bardziej, że budynek jest doskonale skomunikowany względem zarówno ruchu samochodowego, jak i poruszania się komunikacją zbiorową. Tylko nieliczne nowe mieszkania w Łodzi mogą poszczycić się tak interesującym i różnorodnym sąsiedztwem.

Diasfera Łódzka - drugi etap

Stylowa okolica, stylowy budynek, wyjątkowe osiedle

Swoim projektem Diasfera nawiązuje do klasycznego elementu łódzkiej architektury, jakim jest kamienica. Nie stanowi jednak prostego naśladownictwa, lecz raczej nowoczesną wariację na temat klasycznej kamienicznej formy. Fasada zaprojektowana została w taki sposób, by gładko komponować się z otaczającą ją architekturą – zarówno tą zabytkową, jak i tą nową. Stonowane, eleganckie kolory sprawiają, że budynek ma ponadczasowy charakter i styl oraz pozytywnie wyróżnia się na tle konkurencyjnych inwestycji. Co więcej, z troską o detal podeszliśmy nie tylko do projektu fasady, lecz także do wykończenia części wspólnych osiedla: wystrój korytarzy jest estetyczny i spójny, a do tego każde z pięter udekorowane zostało wielkoformatowymi zdjęciami znanych łódzkich miejscówek.

II etap Diasfery to nie tylko nowe mieszkania: Łódź centrum wzbogaci się dzięki niemu także o nowe lokale usługowe, dla których przewidziana została przestrzeń na parterze inwestycji, częściowo od strony ul. Kilińskiego i częściowo wzdłuż nowej ulicy na przedłużeniu Orlej. Wszystkie budynki w I i II etapie Diasfery zostały wyposażone w garaże podziemne, rowerownie i komórki lokatorskie.

Diasfera Łódzka - pierwszy i drugi etap

Piękniej dla wszystkich: co robimy dla dzielnicy?

Stylowa fasada jest ważna, naturalnie. Uważamy jednak, że w XXI wieku dbanie o estetykę tworzonych nieruchomości powinno być niekwestionowanym obowiązkiem każdego dewelopera, który chce być traktowany poważnie. Aby wyróżnić się na tle konkurencji – a wierzymy, że wyróżnianie się na tle konkurencji to nasza specjalność – trzeba czegoś więcej. Gdy myśleliśmy nad tym, jaką wartość dodaną możemy zaproponować, by móc pochwalić się, że sprzedajemy naprawdę wyjątkowe mieszkania w Łodzi, uznaliśmy, że musi to być coś, co idealnie wpisze się w atmosferę miasta i dzielnicy. Wybraliśmy mural, jako że Łódź jest nieoficjalną stolicą polskiego street artu. Malowidło o powierzchni ok. 500 metrów kwadratowych powstało naprzeciwko Diasfery – jest więc widoczne z dużej części mieszkań. Przedstawia kamienicę, którą wzięła w posiadanie baśniowa przyroda. Namalowany został według projektu i pod kierunkiem dwóch młodych związanych z Łodzią artystów: Martyna Gilla i Maćka Polaka.

Diasfera Łódzka - mural

Diasfera Łódzka to inwestycja rozpoznawalna na skalę międzynarodową

W 2022 roku w kooperacji z Urzędem Miasta Łodzi firma Duda Development wystąpiła na Expo Real, największych i najważniejszych w Europie targach nieruchomości, prezentując się zarówno jako deweloper, który ma pozytywny wpływ na swoje otoczenie, jak i jako godny zaufania kontrahent, a zwłaszcza: wartościowy partner biznesowy. Dwa dni spędzone na rozmowach z przedstawicielami branży nieruchomości z całej Europy, wiele godzin zbierania inspiracji i liczne nawiązane przez nas wartościowe kontakty to tylko część z korzyści, jakie przywieźliśmy z Expo: najważniejsze było jednak to, że mieliśmy okazję pokazać Diasferę jako projekt o europejskiej skali.

Diasfera Łódzka - budynek warsztatowy

 

 
 
Brzmi interesująco?