Mmm, czy ktoś piecze ciasteczka?
Polityka cookies

BLOG ujemy o nieruchomościach

Czekasz na „Kredyt na start”? Wybierz mieszkanie już teraz!

Czekasz na „Kredyt na start”? Wybierz mieszkanie już teraz!

Dodano: 28-05-2024

Jeżeli rozważasz kupno mieszkania i śledzisz informacje o rządowym programie dopłat „Kredyt na start”, mamy dla Ciebie dobrą radę: przygotuj się do zakupu nieruchomości już teraz! Im wcześniej sprawdzisz oferty dostępnych mieszkań i zarezerwujesz to wymarzone, tym lepiej. Co warto zrobić przed podjęciem ostatecznej decyzji? Dowiesz się z naszego poradnika.

Kredyt na start 2024 co warto wiedzieć o tym programie?

Szczegółowe warunki rządowego programu dopłat dla kupujących mieszkanie na kredyt nie są jeszcze znane. Wiadomo natomiast, że będzie on skierowany do osób nabywających swoją pierwszą nieruchomość — zarówno singli, par, jak i małżeństw. Potocznie nazywany jest też „Kredyt 0%”, ponieważ przy spełnieniu pewnych warunków oprocentowanie preferencyjnego kredytu ma zostać zmniejszone nawet do zera. Rządowe dopłaty do kredytu hipotecznego mają być wypłacane przez 10 lat.

Choć nie wiadomo jeszcze kiedy ruszy program „Kredyt na start”, nie warto czekać z wyborem mieszkania. Inaczej najlepsze oferty, takie jak kameralne osiedle No To Naramowice, mogą Ci przejść koło nosa! Jakie kroki możesz podjąć już teraz? Podpowiadamy!

Porozmawiaj z doradcą kredytowym

Na to, jaką dopłatę będziesz mógł uzyskać jako kredytobiorca, wpłynie kilka czynników. Rząd zapowiedział między innymi kryterium dochodowe i zróżnicowanie dofinansowania w zależności od wielkości gospodarstwa domowego oraz metrażu kupowanego mieszkania.

Formalności związane z wzięciem kredytu hipotecznego mogą wydawać się przytłaczające, tym bardziej gdy próbujesz obliczyć, jaką dopłatę w ramach programu „Kredyt na start” będziesz miał szansę uzyskać. Doradca kredytowy jest nieocenionym wsparciem w takiej sytuacji. Z profesjonalną pomocą realnie ocenisz swoje możliwości w zakresie kupna nieruchomości.

Znajdź odpowiednie mieszkanie

Gdy oszacujesz już swoją zdolność kredytową i ewentualne dopłaty z programu „Kredyt na start”, czas przejść do etapu szukania mieszkania idealnego. Jako doświadczony deweloper wiemy, co przede wszystkim wziąć pod uwagę, dokonując tego niełatwego wyboru.

  1. Zastanów się, w jakiej okolicy chcesz zamieszkać. Szukasz zacisznego osiedla otoczonego zielenią czy mieszkania w ścisłym śródmieściu? Lokalizacja powinna pasować do Twojego stylu życia.
  2. Przemyśl, jaki metraż i rozkład pomieszczeń będzie odpowiadać Twoim potrzebom. Weź przy tym pod uwagę, czy chciałbyś mieć balkon albo ogródek, a także komórkę lokatorską.
  3. Sprawdź, czy deweloper jest godny zaufania. To ważne, jakimi wartościami się kieruje, jaki standard oferuje w swoich realizacjach, i czy jego poprzednie projekty powstały bez problemów i niedociągnięć.

Przygotuj się do zakupu mieszkania na kredyt

Nie daj się wyprzedzić! Odpowiednie przygotowanie się do kupna nieruchomości da Ci pewność, że podejmiesz świadomą decyzję. Może zainteresowała Cię któraś z naszych inwestycji? Jeżeli tak, odezwij się do nas lub zostaw swoje dane kontaktowe. Z przyjemnością przedstawimy Ci ofertę mieszkań spełniających Twoje wymagania.

Wróć

Podziel się:

Ostatnie wpisy